KONST / Litografier / Färglitografi 15837069

nr 1583 7069

Nisse Zetterberg

(1910-1986), Sverige

Signerad, numrerad 241/360, daterad 1977. Färglitografi, bildmått: 27x37 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm

Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 4 december 2023
kl 18:15:47

Nisse Zetterberg

Läs mer om Nisse Zetterberg